Treat Box with 16 Cavity Insert (Pack of 5)
SKU: BG-PP-TREAT16BRAND: Papyrus & Co
WHITE Window Treat Box & Insert - 16 Cavities (Pack of 5 Boxes)
Give your sweet treats the perfect presentation with these white window treat boxes.
This 16-cavity treat box is perfect for all sorts of homemade goodies, including chocolates, sweets, cookies, macarons and so much more. Simply put the dividers together to make the hole divisions, or remove and a have a beautiful cookie box.
Perfect for gifting to friends and family, whether it's for birthday celebrations, Christmas, baby shower gifts, Valentine's Day, or just because!
Sold in packs of 5, barcoded, and retail ready.
Box Measurements:
Box - 150mm x 150mm x 35mm
(BG-PP-TREAT16)
| SKU | BG-PP-TREAT16 |
| Barcode # | 9347569027996 |
| Brand | Papyrus & Co |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000450000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CON-10X10X1.5-600
10x10x1.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$65.00
SKU: PA4272S
12 Long Macaron Box - Large Macarons
SKU: PA-24MAC55
24 Macaron Box with Divider - Large Macarons
SKU: CBOX-35246
Cookie Box 35 x 24 x 6 cm High
$1.00
SKU: CBCT255
Catering Tray #1 With Lid
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
More From This Category
SKU: PETCTLL
LID Clear PET to suit Catering Tray WCTL560
$1.10
SKU: SFD-B255X175
Biscuit Box Rectangle 25.5 x 17.5 x 5 cm High
SKU: SFD-BENTO5
White Bento Box 5 Hole
$3.75
SKU: MARTB48
Mart Box Custom Clear Box Kit 48mm x 15m
$98.00
SKU: LO-BBXA090
Biscuit Box 9 x 9 x 2cm High - Loyal
$1.25
SKU: PA4272S
12 Long Macaron Box - Large Macarons
SKU: PETCTLM
LID Clear PET to suit Catering Tray WCTM360
$0.80