8 Classic Macaron Box - 8 Classic/6 Large Macarons
SKU: PA4270SBRAND: Statewide Food Distributors
SAVE- Buy in Cartons of 100
Classic Macaron Box Large - 8 Classic/6 Large Macarons
180mm x 112mm x 37mm H
Slide In Box with Window Cover
Suitable for:
8 x Small Macarons (35-40mm) Flat
6 x Large Macarons (50-55mm) Flat
Also suitable for Chocolates and Cookies
(PA4270S)
| SKU | PA4270S |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0550kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000040000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: OND04
Bling Diamante 7cm Number 4
$6.95
SKU: CB6-GR12
6mm MDF Board Gold Round 12"
$4.50
SKU: PC-570WHT
Patty Pan Confeta 570 White (500)
$22.45
SKU: LA-09LO886
Lorann Oils Butterscotch Flavor 3.7ml
$4.65
More From This Category
SKU: BG-PP-TREAT16
Treat Box with 16 Cavity Insert (Pack of 5)
$4.15
SKU: PA4261SK
6 Macaron Box - Large Macarons - Kraft Brown
SKU: CON-10X10X2.5-600
10x10x2.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$115.00
SKU: SCC978951
White Bento 8 Hole Cupcake Box
$4.50
SKU: LO-BBXA090
Biscuit Box 9 x 9 x 2cm High - Loyal
$1.25
SKU: CBOX-30206
Cookie & Slice Box 30 x 20 x 6 cm with Window
$1.00