1 Chocolate Box with Clear Lid 4x4x2cm
SKU: CHBOX1BRAND: Statewide Food Distributors
Available as Singles or Cartons of 200
Stylish single chocolate box
300 gsm white base and clear lid to suit 1 chocolate
Clear lid inserts into top of base which has finger holes for easy opening
Ideal for use as a bomboniere to present chocolates or other small treats.
Product is supplied flat packed
Box size 4x4x2cm
(CHBOX1)
| SKU | CHBOX1 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000002000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CON-10X10X2.5-600
10x10x2.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$115.00
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
SKU: PA-9X9X2
Biscuit Box 9x9x2cm Flat Packed - Full Ctn 200
$0.65
SKU: WCTM360
White Catering Tray Medium 360x255x80
SKU: MBEN48BLK
Mart Box End Cap 48mm Black
$12.00
SKU: CON-10X10X1.5-600
10x10x1.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$65.00