12 Hole Cupcake Box No Insert (ea)
SKU: CCBOX-12BRAND: Statewide Food Distributors
Order in cartons of 80 and save
PLEASE ENSURE YOU SELECT YOUR INSERTS BY USING THE DROPDOWN BOX ABOVE
SFD Cupcake Box 355 x 255 x 100 mm
Order in cartons of 80 and save!
Superior Extra Height Box (100mm) to cater for cupcakes with high toppers. Accomodates 12 standard or 24 mini cupcakes
Available with a choice of 3 inserts to securely transport a variety of cupcake sizes.
350GSM White Milkboard with Clear Window
Order with:
INBX12_12-60 Insert for 12 Standard #550 Cupcakes (12 x 60mm Holes)
INBX12_12_48 Insert for 12 #408 Cupcakes (12 x 48mm Holes)
INBX12_24-40 Insert for 24 #360 Cupcakes (24 x 45mm Holes)
INBX12_24-45 Insert for 24 #380 or #390 Cupcakes (24 x 45mm Holes)
(CCBOX12-P)
| SKU | CCBOX12-P |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0160kg |
| Shipping Width | 0.530m |
| Shipping Height | 0.003m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.000604200m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-408WHT
Patty Pan Confeta 408 White (500)
$18.00
SKU: PC-390WHT
Patty Pan Confeta 390 White (500)
$13.60
SKU: PC-750BLUE
Patty Pan Confeta 750 Blue (500)
$24.10
SKU: CCBOX2
2 Hole Cupcake Box 170x80x80mm Std WHITE
SKU: CBC3-SR10
3mm Cake Board Std 10" Round Silver (50)
$30.00
SKU: CCBOX4
4 Hole Cupcake Box 170x170x80mm Std WHITE
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
More From This Category
SKU: BCR01612
Mini Baking Case Rectangular - 100 pack
$16.95
SKU: CCBOX1-HEPB
1 Hole Cupcake Box BABY BLUE - Tag Handle
SKU: CCBOX1-HEPP
1 Hole Cupcake Box PASTEL PINK - Tag Handle
SKU: INBX6-6-48
Insert for CCBOX6 - 6 Holes 48mm (ea)
SKU: CCBOX6PB-P
6 Hole Cupcake Box PASTEL Blue Select Insert (ea)
From $1.25
SKU: CON-4019
8 Hole 65mm Insert for 10x10" Box (100)
$46.05