4mm MDF Board White Square 10"
SKU: CB4-WS10BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WS10)
| SKU | CB4-WS10 |
| Barcode # | 9341625007649 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.000313000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CCBOX6-P
6 Hole Cupcake Box WHITE Select Insert (ea)
From $0.90
SKU: CML-PRP
Colour Mill Oil Based Colour PURPLE 20ml
$6.95
SKU: CML-FORST
Colour Mill Oil Based Colour FOREST 20ml
$6.95
More From This Category
SKU: 01MO982
5mm MDF Board White Square 08" MONDO
$2.59
SKU: CB4-WR16
4mm MDF Board White Round 16"
$5.45
SKU: CB4-WR04
4mm MDF Board White Round 04"
$1.15
SKU: CB4-WS09
4mm MDF Board White Square 09"
$2.10
SKU: CB4-WR18
4mm MDF Board White Round 18"
$6.19
SKU: CB15-WR14
MDF Board 15mm White Round 14"
$7.15
SKU: CB4W0912
4mm MDF Board White Rectangle 9x12in
$3.38
SKU: CB4-WS08
4mm MDF Board White Square 08"
$1.90