4mm MDF Board White Square 15"
SKU: CB4-WS15BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WS15)
| SKU | CB4-WS15 |
| Barcode # | 9341625007694 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.5500kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.000722000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CB6W1416
6mm MDF Board White Rectangle 14x16"
$6.19
SKU: CB6W1620
6mm MDF Board White Rectangle 16x20"
$9.79
SKU: CB6W1624
6mm MDF Board White Rectangle 16x24"
$10.35
More From This Category
SKU: 01MO982
5mm MDF Board White Square 08" MONDO
$2.59
SKU: CB15-WR12
MDF Board 15mm White Round 12"
$6.00
SKU: CB4-WS10
4mm MDF Board White Square 10"
$2.20
SKU: CB4-WS08
4mm MDF Board White Square 08"
$1.90
SKU: CBM10RW12
10mm Masonite Board White Round 12"
$5.10
SKU: CB4-WR19
4mm MDF Board White Round 19"
$6.36
SKU: CB4-WR09
4mm MDF Board White Round 09"
$2.10
SKU: CB15-WR14
MDF Board 15mm White Round 14"
$7.15