4mm MDF Board White Round 17"
SKU: CB4-WR17BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WR17)
| SKU | CB4-WR17 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.410m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.000840000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-750PNKGL-PD
Patty Pan Confeta 750 Pink/Gold Polka Dots (500)
$25.75
SKU: FM-CUTMRMRS
FMM Curved Words - Mr & Mrs
$15.52
SKU: VFNDYLW1
Vizyon Fondant Yellow 1kg
$14.70
SKU: SFD-LID9.50-3
LID Thin Silver Round 9.5" (320)
$49.45
More From This Category
SKU: CB4-WS07
4mm MDF Board White Square 07"
$1.50
SKU: CB4-WR19
4mm MDF Board White Round 19"
$6.36
SKU: CB4-WS11
4mm MDF Board White Square 11"
$2.75
SKU: CBM10RW10
10mm Masonite Board White Round 10"
$3.95
SKU: CB4-WS09
4mm MDF Board White Square 09"
$2.10
SKU: CB15-WR14
MDF Board 15mm White Round 14"
$4.30
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20
SKU: CB4-WR13
4mm MDF Board White Round 13"
$3.85