4mm MDF Board White Round 15"
SKU: CB4-WR15BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WR15)
| SKU | CB4-WR15 |
| Barcode # | 9341625007618 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.5500kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.000722000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IC3005
Icing Bakels Pettinice Green 750g
$11.50CLICK for Bulk Pricing
SKU: 422004
Bakels White RTR Icing 7Kg
$66.50
SKU: PC-750CHGLD-PD
Patty Pan Confeta 750 Choc/Gold Polka Dot (500)
$25.75
SKU: OND21
Bling Diamante 7cm Number 21
$11.45
SKU: CBT-G120X75
Tab Slice Board 120 x 75mm Rect GOLD (100)
$10.46
More From This Category
SKU: CB4W1218
4mm MDF Board White Rectangle 12x18in
$5.51
SKU: CB4-WS09
4mm MDF Board White Square 09"
$2.10
SKU: CB4-WR20
4mm MDF Board White Round 20"
$6.47
SKU: CBM10RW10
10mm Masonite Board White Round 10"
$3.95
SKU: CB4-WS07
4mm MDF Board White Square 07"
$1.50
SKU: CB4-WS16
4mm MDF Board White Square 16"
$5.63
SKU: CB4W1113
4mm MDF Board White Rectangle 11x13in
$3.83
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20