4mm MDF Board White Round 14"
SKU: CB4-WR14BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WR14)
| SKU | CB4-WR14 |
| Barcode # | 9341625007601 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.000612000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-750CHGLD-PD
Patty Pan Confeta 750 Choc/Gold Polka Dot (500)
$25.75
SKU: OND21
Bling Diamante 7cm Number 21
$11.45
SKU: CB4-WR08
4mm MDF Board White Round 08"
$1.90
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
SKU: CB4-WR11
4mm MDF Board White Round 11"
$2.75
SKU: CB4-WR12
4mm MDF Board White Round 12"
$3.15
SKU: PA-T121212E
Cake Box Tall 12x12x12" Top Window E-Flute
SKU: PA-T141412E
Cake Box Tall 14x14x12" Top Window E-Flute
More From This Category
SKU: CB4W1216
4mm MDF Board White Rectangle 12x16in
$4.39
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20
SKU: CB15-WR10
MDF Board 15mm White Round 10"
$2.59
SKU: CB4-WS07
4mm MDF Board White Square 07"
$1.50
SKU: CB4-WR05
4mm MDF Board White Round 05"
$1.20
SKU: 01MO982
5mm MDF Board White Square 08" MONDO
$2.59
SKU: CB4-WR19
4mm MDF Board White Round 19"
$6.36
SKU: CB4-WR20
4mm MDF Board White Round 20"
$6.47