4mm MDF Board White Rectangle 9x12in
SKU: CB4W0912BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4W0912)
| SKU | CB4W0912 |
| Barcode # | 9341625007472 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000345000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CB4-WR20
4mm MDF Board White Round 20"
$6.47
SKU: CB4-WS13
4mm MDF Board White Square 13"
$3.85
SKU: CB4-WS12
4mm MDF Board White Square 12"
$3.15
SKU: CB4-WS11
4mm MDF Board White Square 11"
$2.75
SKU: CB4-WR09
4mm MDF Board White Round 09"
$2.10
SKU: CB4-WR07
4mm MDF Board White Round 07"
$1.50
SKU: CB4-WR11
4mm MDF Board White Round 11"
$2.75
SKU: CBM10RW12
10mm Masonite Board White Round 12"
$5.10