4mm MDF Board White Round 13"
SKU: CB4-WR13BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WR13)
| SKU | CB4-WR13 |
| Barcode # | 9341625007595 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.4400kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.000545000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CB4-BR08
4mm MDF Board Black Round 08"
$2.36
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
SKU: CB4-BR11
4mm MDF Board Black Round 11"
$3.49
SKU: KSCCS008
Katy Sue ROPE BORDER Silicone Mould
$25.00
SKU: LO-LDM016
Dowel Mounting Bracket - LOYAL
$2.10
More From This Category
SKU: CB4-WR14
4mm MDF Board White Round 14"
$4.15
SKU: CB4-WR11
4mm MDF Board White Round 11"
$2.75
SKU: CB15-WR14
MDF Board 15mm White Round 14"
$4.30
SKU: CB4-WS15
4mm MDF Board White Square 15"
$5.40
SKU: CB4-WR22
4mm MDF Board White Round 22"
$6.75
SKU: CB4-WR20
4mm MDF Board White Round 20"
$6.47
SKU: CB15-WR10
MDF Board 15mm White Round 10"
$2.59
SKU: CB4-WR09
4mm MDF Board White Round 09"
$2.10