ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
SKU: DC-ZENTR01BRAND: Martellato
110mm x 245mm
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-ZENTR01)
| SKU | DC-ZENTR01 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.008352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CT4R09
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 9" Round
$19.65
SKU: KSCA0076
Katy Sue SMALL GEMS Silicone Mould
$19.95
SKU: CMG10SIL
Colour Mill GLITZ Blend Edible SILVER 10ml
$5.65
SKU: KSCE0076
Katy Sue UNICORN EARS HORN & LASHES
$16.95
SKU: CT4R04
LOYAL/ MONDO 4" DEEP Cake Tin 4" Round
$9.25
SKU: HFCP-500G
HIGH FAT COCOA POWDER | 500G
$28.50
SKU: KSCE0069
Katy Sue SEASHELLS Silicone Mould
$28.00
SKU: BG-RGBL439
Bloom Baking Cup ROSE GOLD (24pk)
$4.45