Loyal Cake Box Rectangle 18x12x6"
SKU: LO-CBXREC12BRAND: Loyal Bakeware
Rectangle cake box 6 inch/ high, excellent for transporting or displaying cakes.
- INDIVIDUALLY WRAPPED
- 2 pieces: Box & Window Lid
- Flat packed, easy to assemble
- INDIVIDUALLY barcoded
- High quality milk board
- Use a 18x12 inch/46x30 cm base cake board or smaller
- Sold in quantity of 25 boxes (base + lid)
(LO-CBXREC12)
| SKU | LO-CBXREC12 |
| Barcode # | 9341671008195 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.390m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.000975000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CB4W1216
4mm MDF Board White Rectangle 12x16in
$4.39
SKU: PA-T16168E
Cake Box 16x16x8" Top Window - E Flute
SKU: SFD-REC16
Lemon Tree Full Slab Cake Box 28x16x6"
SKU: PA-24MAC55
24 Macaron Box with Divider - Large Macarons
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
SKU: CCBOX4-LG
4 Hole Cupcake Box 180x180x100mm Large WHITE
More From This Category
SKU: CON-9X9X9-600
9x9x9" Cake Box PE Milkboard 600um (25)
$62.00