Cake Box Tall 10x10x12" Front Window E-Flute Board
SKU: PA-W101012EBRAND: Statewide Food Distributors
Heavy Duty E-Flute Board
Strong Heavy Duty Cake Box - Base and Upper with Front Window
Base and upper box with integrated lid in heavy duty E-Flute (corrugated) cardboard making it extremely strong
Perfect for cake shops, cake stalls etc where strength is required.
Clear window at front of box
Just sit cake in base and lower upper box over cake
Compostable and Eco Friendly
Sold as Singles or flatpacks in boxes of 25 pieces. Base assembles with locking tabs
(PA-W101012E)
| SKU | PA-W101012E |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.5100kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.540m |
| Shipping Cubic | 0.001620000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PA-T101012
Cake Box Tall 10x10x12" Top Window E-Flute
SKU: PA-T080810
Cake Box Tall 8x8x10" Top Window E-Flute
SKU: CB10-WR10
MDF Board 10mm White Round 10"
$3.59
SKU: CCVAN1LTS
Cake Craft Vanilla Clear Flavour 1 Lts
$32.00
More From This Category
SKU: LO-CBXH12
Loyal Heavy Duty Carry Box 12x12x14"
$10.15
SKU: PA-T080810
Cake Box Tall 8x8x10" Top Window E-Flute
SKU: PA-W181812E
Cake Box Tall 18x18x12" Front Window E-Flute Board
$12.32CLICK for Bulk Pricing
SKU: LO-CBXT14IN
Loyal Cake Box 14x14x12" Top Window
SKU: CON-9X9X9-600
9x9x9" Cake Box PE Milkboard 600um (25)
$62.00