BUBBLE Dessert Cup 215ml (100)
SKU: DC-PMOCO004BRAND: Martellato
90 mm dia x 75 mm h Capacity 215 ml
90mm diameter x 75mm high - 215ml
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCO004)
| SKU | DC-PMOCO004 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 2.6000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.049600000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: DC-PMOCE001
WAVE 50ml (100pcs) Dessert Cup
$36.50
SKU: DC-PMOCO001-C
CUP Lid - 65mm 70ml (100)
$15.12
SKU: DC-PMOJA002
JAPAN 87ml Dessert Cup (100)
$39.95
SKU: DC-PMOPE001
PENTA Dessert Cup 120ml (100)
$44.10
SKU: LO-MDP050
Dariole Mould - 125ml (Box of 50)
$23.35
SKU: DC-PMO08.00
ANGLED TUBE 80ml Dessert Cup (100)
$36.20
SKU: DC-PMOCO006
DROP 190ml Dessert Cup (100)
$54.85
SKU: DC-ZENBO00
ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
$37.80