Cake Box Tall 10x10x12" Top Window E-Flute
SKU: PA-T101012BRAND: Statewide Food Distributors
Heavy Duty E-Flute Board with Front Flap
Strong Heavy Duty Cake Box with Scalloped Top Window
Base and separate lid in heavy duty E-Flute (corrugated) cardboard making it extremely strong
Perfect for cake shops, cake stalls etc where strength is required.
Lid has attractive scalloped clear window
Box has Front Flap for easy cake insertion
Compostable and Eco Friendly
Sold as Singles or flatpacks in boxes of 20 pieces. Box and Lid assemble with locking tabs
This product is Bulky. Freight to some areas may be expensive - Contact us for pallet rates
(PA-T101012)
| SKU | PA-T101012 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.5600kg |
| Shipping Width | 0.930m |
| Shipping Height | 0.004m |
| Shipping Length | 0.930m |
| Shipping Cubic | 0.003460000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IC383771
Bakels Red Velvet Cake Mix 15kg
$125.00
SKU: IC6100
Satin Ice 1Kg Gum Paste
$16.95
SKU: RD-PGL-GREY
Progel Colour - Grey 25g
$7.20
SKU: LA-09LO876
Lorann Oils Apple Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: BG-PC350RG
Mini Rose Gold Foil Baking Cup (50pk)
$2.35
SKU: SFD-CBT10
Cake Box 10x10x12" Top Window
SKU: CB10-WR14
MDF Board 10mm White Round 14"
$5.32
SKU: EI-PREM-A4
A4 PREMIUM Edible Icing Sheet Lemon Tree (Pk24)
$50.00
More From This Category
SKU: LO-CBXT14IN
Loyal Cake Box 14x14x12" Top Window
SKU: CON-9X9X9-600
9x9x9" Cake Box PE Milkboard 600um (25)
$62.00