Loyal Cake Box 14x14x12" Top Window
SKU: LO-CBXT14INBRAND: Loyal Bakeware
NEW STYLE - Tall cake box excellent for transporting stacked cakes, cakes with tall cake toppers, drip cakes or just higher than average cakes
INDIVIDUALLY WRAPPED with Barcode for retail sale
14 x 14 x 12" High
2 pieces: Box & Lid
Box base with a label showing barcode and size of box
Lid with PVC window
High quality 400gsm milk board
Flat packed, easy to assemble with front opening to prevent damage when placing or removing cake from the box
Available in Packs of 25 or Cartons of 50
(LO-CBXT14IN)
| SKU | LO-CBXT14IN |
| Barcode # | 9341671008072 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.2400kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.006m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
SKU: SFD-CBT14
Cake Box 14x14x12" Top Window
Others Also Bought
SKU: PA-W181812E
Cake Box Tall 18x18x12" Front Window E-Flute Board
$12.32CLICK for Bulk Pricing
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
More From This Category
SKU: PA-W181812E
Cake Box Tall 18x18x12" Front Window E-Flute Board
$12.32CLICK for Bulk Pricing
SKU: PA-T10108
Cake Box Tall 10x10x8" Top Window E-Flute
SKU: SFD-REC16
Lemon Tree Full Slab Cake Box 28x16x6"
SKU: SFD-CBX666
Cake Box 6x6x6" with Top Window
SKU: LO-CBXREC12
Loyal Cake Box Rectangle 18x12x6"
$4.65