Lemon Tree Full Slab Cake Box 28x16x6"
SKU: SFD-REC16BRAND: Lemon Tree
Rectangle Half Slab cake box 6 inches high, excellent for transporting or displaying cakes
Individually wrapped
2 pieces: Box & Lid
Box base with a label and size of box
High quality durable E flute card board
Flat packed, easy to assemble
Use a 28x16X6 inch/46x35 cm base cake board or smaller
Sold ias Singles or Cartons of 20 boxes (base + lid)
(SFD-REC16)
| SKU | SFD-REC16 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.006m |
| Shipping Length | 0.420m |
| Shipping Cubic | 0.001260000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: MBEN48BLK
Mart Box End Cap 48mm Black
$12.00
SKU: PA-24MAC55
24 Macaron Box with Divider - Large Macarons
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
SKU: PA4271SK
12 Macaron Box KRAFT - Large Macarons
SKU: KSCE0126
Katy Sue MINI JUNGLE LEAVES Silicone Mould
$16.95
More From This Category
SKU: BG-LCBL434
Bloom Baking Cup PASTEL LILAC (24pk)
$4.45
SKU: DC-ZENTR01
ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: BG-GDBL436
Bloom Baking Cup GOLD (24pk)
$4.45
SKU: CT4R10
LOYALE / MONDO 4" DEEP Cake Tin 10" Round
$22.50
SKU: KSCE0076
Katy Sue UNICORN EARS HORN & LASHES
$16.95
SKU: BG-BLBL431
Bloom Baking Cup PASTEL BLUE (24pk)
$4.75
SKU: DC-ZENBO00C
ZEN CLEAR LID suits ZEN Bowls (50)
$26.25
sale
SKU: HN-5MM-MTCOPP
5mm Cachous METALLIC COPPER 1kg Hatziyiannakis
$22.00 WAS $44.00