Cake Box 10x10x12" Top Window
SKU: SFD-CBT10BRAND: Statewide Food Distributors
Available in Singles or Cartons of 50
Tall cake box excellent for transporting stacked cakes, cakes with tall cake toppers, drip cakes or just higher than average cakes
10 x 10 x 12" High (265 x 265 x 305mm)
Suits all 10" or smaller cake boards
2 pieces: Box & Lid
Lid with large PVC window
High quality 400gsm milk board
Flat packed, easy to assemble with front opening to prevent damage when placing or removing cake from the box
Available in Singles or Cartons of 50
(SFD-CBT10)
| SKU | SFD-CBT10 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.610m |
| Shipping Height | 0.006m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.001317600m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PP-F550SILVER
Patty Pan Foil Silver #550 (500)
$35.00
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
SKU: PA-W101012E
Cake Box Tall 10x10x12" Front Window E-Flute Board
SKU: PA-W141416E
Cake Box Tall 14x14x16" Front Window E-Flute Board
SKU: SP-2053
Sweetapolita Let's Celebrate Sprinkle Medley 100g
$10.00
SKU: SP-1850
Sweetapolita Hip, Hip, Hooray! Sprinkle Medley 100
$10.00
SKU: INBX6-12-40
Insert for CCBOX6 - 12 Holes 40mm (ea)
SKU: SP-0262
Sweetapolita Rainbow Crunchy Sprinkles 90g
$8.70
More From This Category
SKU: PA-W101012E
Cake Box Tall 10x10x12" Front Window E-Flute Board
SKU: CON-9X9X9-600
9x9x9" Cake Box PE Milkboard 600um (25)
$62.00