4mm MDF Board White Round 08"
SKU: CB4-WR08BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WR08)
| SKU | CB4-WR08 |
| Barcode # | 9341625007540 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000200000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: 422004
Bakels White RTR Icing 7Kg
$65.00
SKU: INCW01
FFI Chocolate Buttons White 1kg
$13.45
SKU: CB4-WR09
4mm MDF Board White Round 09"
$2.10
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
SKU: PA-D380290
Cookie and Donut Box 375x285x60mm
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: SFD-CBX666
Cake Box 6x6x6" with Top Window
SKU: SFD-CBT10
Cake Box 10x10x12" Top Window
More From This Category
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20
SKU: CB4-WR14
4mm MDF Board White Round 14"
$4.15
SKU: CB15-WR14
MDF Board 15mm White Round 14"
$4.30
SKU: CB15-WR10
MDF Board 15mm White Round 10"
$2.59
SKU: CB4-WR18
4mm MDF Board White Round 18"
$6.19
SKU: CBM10RW10
10mm Masonite Board White Round 10"
$3.95
SKU: CB4-WS16
4mm MDF Board White Square 16"
$5.63
SKU: CB4-WR16
4mm MDF Board White Round 16"
$5.45