Cookie Box 35 x 24 x 6 cm High
SKU: CBOX-35246BRAND: Statewide Food Distributors
Available as Singles or Cartons of 100
Protect and present your baked goods during transport with our bicuit and cookie boxes
Lid has a transparent viewing window to showcase your biscuits
Comes with tab lock base and pre-made complete lid both folded flat
High quality 350gsm white milk board
Sold in Singles or Cartons of 100 boxes
(CBOX-35246)
| SKU | CBOX-35246 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.480m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.000182400m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: RR063
Flower Mix - Sapphire Blue 10g
$8.50
SKU: CB4-WR08
4mm MDF Board White Round 08"
$1.90
SKU: CB4-WR10
4mm MDF Board White Round 10"
$2.20
SKU: PA4271S
12 Macaron Box WHITE - Large Macarons
SKU: SFD-B255X175
Biscuit Box Rectangle 25.5 x 17.5 x 5 cm High
SKU: PA-D380290
Cookie and Donut Box 375x285x60mm
SKU: LO-BBX355
Loyal Biscuit Box XL 18x14x2in High
$2.95
SKU: SFD-BB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High
More From This Category
SKU: LO-BBXB090
Biscuit Box 9 x 9 x 2cm High Black - Loyal
$1.20
SKU: LO-BCB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High - Loyal
SKU: SFD-BB255
Clear Lid Biscuit Box 10x7x2in High
SKU: MARTB48
Mart Box Custom Clear Box Kit 48mm x 15m
$98.00
SKU: CON-10X10X2.5-600
10x10x2.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$115.00