Biscuit Box Rectangle 25.5 x 17.5 x 5 cm High
SKU: SFD-B255X175BRAND: Statewide Food Distributors
10 x 7 x 2 Inches - SAVE -Buy in Cartons of 100
Protect and present your baked goods with our Biscuit Boxes
- Two piece box with tab lock base and preformed lid
- Lid has a transparent viewing window to showcase your biscuits
- Easy to assemble
- High quality 300gsm milk board
- Sold in Singles or Carton of 100 boxes
(SFD-B255X175)
| SKU | SFD-B255X175 |
| Barcode # | 9341625004075 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Shipping Cubic | 0.000129200m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CON-SB360-X
Slice and Log Box 36 x 13 x 3.5 cm PE Coated (100)
$49.00
SKU: EI-PHOTO-A4
PhotoFrost Ultimate A4 Edible Icing Sheet (Pk 25)
$55.00
SKU: PA-D380290
Cookie and Donut Box 375x285x60mm
SKU: CBOX-35246
Cookie Box 35 x 24 x 6 cm High
$1.00
SKU: 01MO2010
10" Tipless Disposable Piping Bags (50)
$2.85
SKU: EI-PREM-A4
A4 PREMIUM Edible Icing Sheet Lemon Tree (Pk24)
$50.00
More From This Category
SKU: LO-BBX355
Loyal Biscuit Box XL 18x14x2in High
$2.95
SKU: PA4272SK
12 Long Macaron Box- Large Macarons - Kraft Brown
SKU: MBEN48KR
Mart Box End Cap 48mm Kraft
$13.00
SKU: MBEN48BLK
Mart Box End Cap 48mm Black
$12.00
SKU: SFD-BB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High
SKU: LO-BCB320
Loyal Biscuit Box 32 x 25 x 5 cm High
$2.95
SKU: CON-10X10X2.5-600
10x10x2.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$115.00