Pearlescent Lustre Manhatten Pink
SKU: CC9090PBRAND: Crystal Candy
These beautiful lustre dusts can be brushed on dry or painted onto any cake work to add depth and shimmer.
Lustre Dusts can also be mixed together to create your perfect colours.
Brush dry over pieces such as butterflies, flowers, borders and figures to give a lovely sheen to the finished product.
- 100% Food Safe and Non Toxic
- Pearlescent Lustre Dust
- Premium quality
(CC9090P)
| SKU | CC9090P |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.0160kg |
| Shipping Width | 0.022m |
| Shipping Height | 0.022m |
| Shipping Length | 0.055m |
| Shipping Cubic | 0.000027000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IC8008
Acetic Acid 50ml
$3.12
SKU: BG-SP-GROD1
Sprinks Vintage Gold Rods 75g
$5.95
SKU: BG-SP-MPROD
Sprinks Matte Pink Rods 75g
$5.95
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
More From This Category
SKU: CC3107
Vivid Diamond Lustre Oo La La
SKU: CC9070P
Pearlescent Lustre Sand Dune
$6.95
SKU: CC3101
Vivid Diamond Lustre Bastille
SKU: CC9170P
Pearlescent Lustre Succulent
$6.95
SKU: CC9130P
Pearlescent Lustre Sweet Mint
$6.95
SKU: CC9160P
Pearlescent Lustre Serenity
$6.95
SKU: CC3108
Vivid Diamond Lustre Parisian Copper
SKU: CC9020P
Pearlescent Lustre Ivory Tusk
$6.95