Pearlescent Lustre Sweet Mint
SKU: CC9130PBRAND: Crystal Candy
These beautiful lustre dusts can be brushed on dry or painted onto any cake work to add depth and shimmer.
Lustre Dusts can also be mixed together to create your perfect colours.
Brush dry over pieces such as butterflies, flowers, borders and figures to give a lovely sheen to the finished product.
- 100% Food Safe and Non Toxic
- Pearlescent Lustre Dust
- Premium quality
(CC9130P)
| SKU | CC9130P |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.0160kg |
| Shipping Width | 0.022m |
| Shipping Height | 0.022m |
| Shipping Length | 0.055m |
| Shipping Cubic | 0.000027000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ONDMRS
Bling Diamante 11.5cm Mr & Mrs
$13.05
SKU: KSCCS008
Katy Sue ROPE BORDER Silicone Mould
$25.00
More From This Category
SKU: CC9170P
Pearlescent Lustre Succulent
$6.95
SKU: CC3100
Vivid Diamond Lustre Antoinettes Kiss
SKU: CC3030
Diamond Lustre 10ml Venetian Violet
SKU: CC9160P
Pearlescent Lustre Serenity
$6.95
SKU: CC3106
Vivid Diamond Lustre Orangery
SKU: CC9110P
Pearlescent Lustre Angels Aura
$6.95
SKU: CC9060P
Pearlescent Lustre Coral Sheen
$6.95
SKU: CC9070P
Pearlescent Lustre Sand Dune
$6.95