Cookie Box 35 x 24 x 6 cm High
SKU: CBOX-35246BRAND: Statewide Food Distributors
Available as Singles or Cartons of 100
Protect and present your baked goods during transport with our bicuit and cookie boxes
Lid has a transparent viewing window to showcase your biscuits
Comes with tab lock base and pre-made complete lid both folded flat
High quality 350gsm white milk board
Sold in Singles or Cartons of 100 boxes
(CBOX-35246)
| SKU | CBOX-35246 |
| Barcode # | 9341625008769 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.002m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.000182400m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PA4271S
12 Macaron Box WHITE - Large Macarons
SKU: CCBOX2-HE
2 Hole Cupcake Box WHITE - Tag Handle
SKU: PA-24MAC55
24 Macaron Box with Divider - Large Macarons
SKU: PA-D380290
Cookie and Donut Box 375x285x60mm
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: PA-9X9X2
Biscuit Box 9x9x2cm Flat Packed - Full Ctn 200
$0.65
More From This Category
SKU: SFD-BENTO5
White Bento Box 5 Hole
$3.75
SKU: LO-BBXB090
Biscuit Box 9 x 9 x 2cm High Black - Loyal
$1.20
SKU: PA4271SK
12 Macaron Box KRAFT - Large Macarons
SKU: SFD-B255X175
Biscuit Box Rectangle 25.5 x 17.5 x 5 cm High
SKU: SFD-BB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High
SKU: MBEN48KR
Mart Box End Cap 48mm Kraft
$13.00
SKU: PETCTLL
LID Clear PET to suit Catering Tray WCTL560
$1.10