Clear Lid Biscuit Box 10x7x2in High
SKU: SFD-BB255BRAND: Statewide Food Distributors
257 x 181 x 51 mm
Protect and present your baked goods during transport with our SFD Biscuit Boxes
Lid has a full transparent viewing window to showcase your biscuits
Individually bar-coded
Flat packed, easy to assemble boxes
High quality milk board
Size: 10x7x2in/25.5x17.5x5cm
Sold in singles or cartons of 100 boxes
(SFD-BB255)
| SKU | SFD-BB255 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0450kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.003m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000276000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: RD-PGL-GREY
Progel Colour - Grey 25g
$7.20
SKU: LA-09LO876
Lorann Oils Apple Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: BG-PC500G
Standard #550 Gold Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: SFD-CBT08
Cake Box 8x8x10" Top Window
SKU: SFD-CBT10
Cake Box 10x10x12" Top Window
SKU: SFD-CBX10106
Cake Box 10x10x6" with Top Window
More From This Category
SKU: SFD-BB175
Clear Lid Biscuit Box 6.75x4.5x1.5in High
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
SKU: CBOX-30206
Cookie & Slice Box 30 x 20 x 6 cm with Window
$1.00
SKU: WCTS255
White Catering Tray Small 255x155x80
SKU: PA4272S
12 Long Macaron Box - Large Macarons
SKU: WCTLS
LID White with PET Window suits Catering Tray WCTS
$0.50