Clear Lid Biscuit Box 6.75x4.5x1.5in High
SKU: SFD-BB175BRAND: Statewide Food Distributors
175x 115 x 40 mm
Protect and present your baked goods during transport with our SFD Biscuit Boxes
Lid has a full transparent viewing window to showcase your biscuits
Individually bar-coded
Flat packed, easy to assemble boxes
High quality milk board
Size: 6.75x4.5x1.5in/17.5x11.5x4cm
Sold in singles or cartons of 100 boxes
(SFD-BB175)
| SKU | SFD-BB175 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.003m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.000259000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: MARTB48
Mart Box Custom Clear Box Kit 48mm x 15m
$98.00
SKU: SP-5282
Sweetapolita Cake + Clinks Drink Glitter Set 12g
$28.95
SKU: PA4271SK
12 Macaron Box KRAFT - Large Macarons
SKU: CBCT560
Catering Tray #4 With Lid
More From This Category
SKU: SFD-BB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High
SKU: LO-BCB320
Loyal Biscuit Box 32 x 25 x 5 cm High
$2.95
SKU: MBEN48BLK
Mart Box End Cap 48mm Black
$12.00
SKU: WCTM360
White Catering Tray Medium 360x255x80
SKU: PETCTLS
LID Clear PET to suit Catering Tray WCTS255
$0.50
SKU: LO-BBX355
Loyal Biscuit Box XL 18x14x2in High
$2.95