Half Sphere 70mm Silicone Mould - Loyal
SKU: LP4470RPBRAND: Loyal Bakeware
For Chocolates, Desserts and Baking
- 100% platinum silicone
- Diameter of sphere 70mm
- Food grade
- Non-stick
- Fridge, Freezer to -40ºC
- Oven, Microwave safe to +230ºC
- Dishwasher safe
- FDA HACCP Approved
(LP4470RP)
| SKU | LP4470RP |
| Barcode # | 9341671006795 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.002550000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: KSCE0043
Katy Sue WINGS Silicone Mould
$19.95
SKU: KSCE0112
Katy Sue PRESENTS Silicone Mould
$25.00
SKU: LO-ARL5030
Acetate Food Wrap Ribbon 50mm x 30M Roll
$10.50
SKU: SM00C2
Silicone Mould Baby Hands
$12.42
SKU: UBSCSFM1044
Silicone Mould Gingerbread Men
$9.00
SKU: USSC961045
Petite Shells Silicone Mould
$9.00
SKU: SC941276
Christmas Snowflake Silicone Mould 36cm x 12cm
$19.95
SKU: SC941214
Sequins Shapes Silicone Mould 18.5cm x 11cm
$14.95