Katy Sue UNICORN EARS HORN & LASHES
SKU: KSCE0076BRAND: Katy Sue
Right on trend and super cute! The Katy Sue Unicorn Ears, Horn and Lashes cake decorating mould gives you everything you need to create adorable unicorn features. Use with modelling paste then build your unicorn design onto buttercream cupcakes or cookies for a magical look.
Measurements:
• Each ear: 11mm x 25mm
• Horn: 13mm x 40mm
• Lashes:18mm x 10mm
• Food safe
• Dishwasher safe
• Oven safe to 200˚C
All our award winning, food safe moulds are designed and made in our UK factory with EU and FDA compliant food grade silicone. Our moulds can be used with modified fondant, sugar paste, flower paste, modelling paste, marzipan, chocolate, candy, boiled sugar, air drying clay, polymer clay, cold porcelain and salt dough.
(KSCE0076)
| SKU | KSCE0076 |
| Brand | Katy Sue |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.000209000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: DC-ZENBO02
ZEN Bowl BLACK 460ml (50)
$37.80
SKU: V-CMS-OVM-1
Orange Velvet Cake Mix 1kg (Orange Flavour)
$22.45
SKU: BG-WHBL435
Bloom Baking Cup WHITE (24pk)
$4.45
SKU: BG-BLBL431
Bloom Baking Cup PASTEL BLUE (24pk)
$4.75
SKU: DC-ZENBO00C
ZEN CLEAR LID suits ZEN Bowls (50)
$26.25
SKU: DC-ZENTR00
ZEN Tray CLEAR 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-ZENBO00
ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
$37.80
SKU: BG-RGBL439
Bloom Baking Cup ROSE GOLD (24pk)
$4.45