Bloom Baking Cup PASTEL PINK (24pk)
SKU: BG-PKBL430BRAND: Papyrus & Co
PASTEL PINK Bloom Baking Cups (24 pack)
High quality Bloom Baking Cups (packs of 24) are now available from Papyrus.
- Unique brioche shaped case
- Made from thick, durable card
- Free standing and easy to use
- High quality matt finish
- Versatile product for an array of uses - cupcakes, dessert cup, lolly cup
- Convenient reusable hangsell packaging
Size: Base: 44mm and Height: 30mm
Available in a range of fashionable pastel and metallic colours.
(BG-PKBL430)
| SKU | BG-PKBL430 |
| Barcode # | 9347569025282 |
| Brand | Papyrus & Co |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000585000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LTC360GLD
Mini Patty Pans #360 GOLD FOIL 100pc
$5.45
SKU: BG-PC500PP
Standard #550 Pastel Pink Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: PA1073H
Patty Pan #750 Black Polka Dots 50pk
$4.85
SKU: BG-PC500B
Standard #550 Black Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: PA1067H
Patty Pan #750 Silv/Black Polka Dot 50pk
$4.85
SKU: LTC360ASST
Mini Patty Pans #360 ASSORTED 100pc
$4.75
SKU: LTC360BLK
Mini Patty Pans #360 BLACK 100pc
$4.75
SKU: LTC550GLD
Patty Pans #550 GOLD FOIL 100pc
$6.95