Lowell Lattice Mould by Vintage Art Decor
SKU: VAD-LOWLATTBRAND: Vintage Art Decor
Vintage Art Décor Mould - LOWELL LATTICE
Add beautifully crafted vintage embellishments to your projects with these fantastic quality bas relief silicone moulds!
Use with any moulding medium (fondant, clay, chocolate and more)
Made from 100% food safe, high quality, firm silicone for intricate designs
Simply dust lightly with corn flour and mould your fondant or gum paste into design
Measurements: 20cm x 13cm
(VAD-LOWLATT)
| SKU | VAD-LOWLATT |
| Brand | Vintage Art Decor |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000260000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SM174146
Christmas Trees Silicone Mould
$8.95
SKU: MCM-947506
3D Geo Heart Extra Large Silicone Mould
$11.95
SKU: LP44585RP
Silicone Baking Mat 585 x 385mm - Loyal Prep & Bak
$30.45
SKU: SM174133
Silicone Mat Reindeer Christmas
$11.50
SKU: LO-MDP050
Dariole Mould - 125ml (Box of 50)
$23.35
SKU: KSNLC022
Katy Sue SMALL ANTLERS Silicone Mould
$19.95
SKU: LO-LP4448MAC
Loyal Macaron Mat - 48 Macarons
$12.45
SKU: SM174132
Silicone Mould Christmas Icons
$9.50