Make fancy candies & crafts with flexible molds
Fondants, Jellies, Caramels, Sugar, Fudge, Cream Cheese Centers, Chocolate, Candy Centers, Penuche, Chocolate Coating, Marzipan, Hors d'oeuvres, Molded Butter, Cookie Dough, Rolled Fondant, Soap & Wax
Cavity Size: 1¼" Diameter x ¼" Depth
4 cavities per mold, 4 designs
Mold Size: 3⅜" x 4"
Cream Cheese Mints recipe included along with several others
(CK-91-211)
| SKU | CK-91-211 |
| Brand | CK Products |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: KSCE0126
Katy Sue MINI JUNGLE LEAVES Silicone Mould
$16.95
SKU: SM174133
Silicone Mat Reindeer Christmas
$11.50
SKU: SC941214
Sequins Shapes Silicone Mould 18.5cm x 11cm
$14.95
SKU: UBSC960994
Under The Sea Silicon Moulds
$8.50
SKU: USSC961045
Petite Shells Silicone Mould
$9.00
SKU: LP44400RP
Silicone Baking Mat 400 x 300mm - Loyal Prep & Bak
$19.95
SKU: LO-MDP050
Dariole Mould - 125ml (Box of 50)
$23.35
SKU: SM174146
Christmas Trees Silicone Mould
$8.95