4 Chocolate Box with Clear Lid 8x8x3cm
SKU: CHBOX4BRAND: Statewide Food Distributors
Available as Singles or Cartons of 200
Stylish chocolate box
300 gsm white base and clear lid with dividers to suit 4 chocolates
Clear lid inserts into top of base which has finger holes for easy opening
Divider creates four 40mm x 40mm compartments and can be removed
Ideal for use as a bomboniere to present chocolates or other small treats.
Product is supplied flat packed
Box size 8x8x3 cm
(CHBOX4)
| SKU | CHBOX4 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0190kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000006000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-PP-TREAT16
Treat Box with 16 Cavity Insert (Pack of 5)
$4.15
SKU: PA4261SK
6 Macaron Box - Large Macarons - Kraft Brown
SKU: CON-10X10X2.5-600
10x10x2.5" Slice Box 600um PE Milkboard (100)
$115.00
SKU: SCC978951
White Bento 8 Hole Cupcake Box
$4.50
SKU: LO-BBXA090
Biscuit Box 9 x 9 x 2cm High - Loyal
$1.25
SKU: CBOX-30206
Cookie & Slice Box 30 x 20 x 6 cm with Window
$1.00