2 Chocolate Box with Clear Lid 8x4x3cm
SKU: CHBOX2BRAND: Statewide Food Distributors
Available as Singles or Cartons of 200
Stylish chocolate box
300 gsm white base and clear lid with dividers to suit 2 chocolates
Clear lid inserts into top of base which has finger holes for easy opening
Divider creates two 40mm x 40mm compartments and can be removed
Ideal for use as a bomboniere to present chocolates or other small treats.
Product is supplied flat packed
Box size 8x4x3cm
(CHBOX2)
| SKU | CHBOX2 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0120kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000003000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: WCTS255
White Catering Tray Small 255x155x80
top seller
SKU: CHBOX4
4 Chocolate Box with Clear Lid 8x8x3cm
$0.95
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
SKU: WCTLS
LID White with PET Window suits Catering Tray WCTS
$0.50
SKU: MARTB48
Mart Box Custom Clear Box Kit 48mm x 15m
$98.00