GingerBread Man Cutters by SweetCuts (Set of 6)
SKU: SWC-GBM6CUTBRAND: Bake Group
GINGERBREAD MAN Cutters (Set of 6) - SweetCuts
Great set for cutting out shapes from fondant, sugarpaste, gum pastes, doughs and more!
Easy to use. Simply roll out your fondant or dough with a rolling pin, press the cutter to cut the fondant/ dough, press down the plunger to release the cut.
Set includes 6 GingerBread Man shaped cutters with heights of 32mm, 40mm, 55mm, 70mm, 80mm, 90mm
Dishwasher safe.
(SWC-GBM6CUT)
| SKU | SWC-GBM6CUT |
| Barcode # | 9347569014408 |
| Brand | Bake Group |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000020000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LB13070
No 7 Piping Bag Premium Loyal 60cm
$26.25
SKU: 09CM620
Chefmaster Airbrush METALLIC PEARL 0.64oz/18g
$3.85
SKU: 418522
Bakels Passionfruit Curd 6kg Pail - SPECIAL ORDE
$79.55
More From This Category
SKU: SFD2119112RE
Ribbon Satin Merry Xmas Trees & Gingerbread Red (1
$9.50
SKU: FL2105
Cupcake Wrapper Pearl Green Christmas (12)
$4.46
SKU: SFD2119112PI
Ribbon Satin Merry Xmas Trees & Gingerbread Pink
$9.50
SKU: PP-F700RED
Patty Pan Foil Red #700 (500)
$38.20
SKU: BG-PC500RD
Standard #550 Red Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: HA6620
Lollipop Sticks Christmas Mix 150mm
$3.30
SKU: HC-CP
Merry Christmas - Red and White on Pick 80 x 40mm
$1.80
SKU: IN382151-I
Bakels Light Fruit Cake Mix 15kg *Special Order
$162.00