24 Macaron Box with Divider - Large Macarons
SKU: PA-24MAC55BRAND: Statewide Food Distributors
SAVE -Buy in Cartons of 100
Rated 2/5 based on 1 reviews.24 Macaron Box for 50-55mm Macarons
Fits 24 Macarons on Edge in 4 Rows
170mm x 225mm x 55mm H
Slide In Box with Window Cover and Centre Divider
Supplied Flatpacked
Also suitable for Chocolates or Cookies
(PA-24MAC55)
| SKU | PA-24MAC55 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.550m |
| Shipping Height | 0.001m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Shipping Cubic | 0.000237000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Assembly
By: Jenny Maquignaz on 13 September 2020Definitely not the easiest to assemble. Tried looking for an instructional video. How do you put the divider in place
(2)
Others Also Bought
SKU: PA4271S
12 Macaron Box WHITE - Large Macarons
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
SKU: DC-PMOCO014
SOFT ICE Sundae 105ml Dessert Cup (100)
$37.80
SKU: LO-LTD0004
Loyal Digital Waterproof Thermometer
$13.90
SKU: SFD-BB155
Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
More From This Category
SKU: SCC978951
White Bento 8 Hole Cupcake Box
$4.50
SKU: PA-D380290
Cookie and Donut Box 375x285x60mm
SKU: WCTLM
LID White with PET Window suits Catering Tray WCTM
$0.80
top seller
SKU: CHBOX4
4 Chocolate Box with Clear Lid 8x8x3cm
$0.95
SKU: MARTB48
Mart Box Custom Clear Box Kit 48mm x 15m
$98.00
SKU: MBEN48KR
Mart Box End Cap 48mm Kraft
$13.00
SKU: MBEN48BLK
Mart Box End Cap 48mm Black
$12.00