Clear Lid Biscuit Box 6x6x1in High
SKU: SFD-BB155BRAND: Statewide Food Distributors
Protect and present your baked goods during transport with our own SFD boxes
Lid has a full transparent viewing window to showcase your biscuits
Individually bar-coded
Flat packed, easy to assemble boxes
High quality milk board
Size: 6x6x1in/15.5x15.5x3cm
Sold in singles or cartons of 100 boxes
(SFD-BB155)
| SKU | SFD-BB155 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.003m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.000259000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: MARTB48
Mart Box Custom Clear Box Kit 48mm x 15m
$98.00
SKU: SP-5282
Sweetapolita Cake + Clinks Drink Glitter Set 12g
$28.95
SKU: CBOX-35246
Cookie Box 35 x 24 x 6 cm High
$1.00
SKU: LO-BBX355
Loyal Biscuit Box XL 18x14x2in High
$2.95
SKU: CBCT560
Catering Tray #4 With Lid
SKU: SFD-BB175
Clear Lid Biscuit Box 6.75x4.5x1.5in High
SKU: SFD-BB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High
More From This Category
SKU: WCTLS
LID White with PET Window suits Catering Tray WCTS
$0.50
SKU: WCTLM
LID White with PET Window suits Catering Tray WCTM
$0.80
top seller
SKU: CHBOX4
4 Chocolate Box with Clear Lid 8x8x3cm
$0.95
SKU: MBEN48BLK
Mart Box End Cap 48mm Black
$12.00
SKU: PETCTLM
LID Clear PET to suit Catering Tray WCTM360
$0.80