SOFT ICE Sundae 105ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOCO014BRAND: Martellato
70/38 mm dia x 59 mm h Capacity 105 ml
70mm diameter x 59mm high - 105ml
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCO014)
| SKU | DC-PMOCO014 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.030000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMO07.00
TRIANGLE 175ml (100pcs) Dessert Cup
$43.05
SKU: DC-PMOJA002
JAPAN 87ml Dessert Cup (100)
$39.95
SKU: DC-PMOCU004
CUBO 58ml Dessert Cup (100)
$34.10
More From This Category
SKU: DC-PMO07.00-C
TRIANGLE Plastic Lid - 85mm (100)
$26.65
SKU: DC-PMOTO003
CLASSIC Round 120ml Dessert Cup (100)
$42.78
SKU: DC-FRK100
Dessert Bar Fork Clear (100)
$17.38
SKU: DC-PMOCO007
CYLINDER 190ml Dessert Cup (100)
$59.73
SKU: DC-PMOTO001
CLASSIC Round 65ml Dessert Cup (100)
$34.55
SKU: DC-PMOCO003
CUP Tapered 150ml Dessert Cup (100)
$47.25
SKU: DC-PMOCO013
WAFFLE 70ml Dessert Cup (100)
$37.80
SKU: DC-PMOJA001
JAPAN 47ml Dessert Cup (100)
$37.57