ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
SKU: DC-ZENBO00BRAND: Martellato
100 x 118 x 70 mm H
100mm x 118mm x 70mm high
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-ZENBO00)
| SKU | DC-ZENBO00 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 1.9000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.008352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-CP30110WHT
Confeta Tulip Cup White 30x110 (SLV 200)
$20.95
SKU: PC-CP60175P
Confeta Tulip Cup PINK 60x175 (200)
$31.70CLICK for Bulk Pricing
More From This Category
SKU: KSCE0043
Katy Sue WINGS Silicone Mould
$19.95
SKU: CT3HLF
LOYAL Elite Anodised cake Tin Half Slab 12x16x3"
$42.75
SKU: CT4R12
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 12" Round
$27.75
SKU: KSCE0050
Katy Sue ROSE LEAVES Silicone Mould
$19.95
SKU: CB10-WS12
MDF Board 10mm White Square 12"
$4.95
SKU: HFCP-500G
HIGH FAT COCOA POWDER | 500G
$28.50
SKU: CB10-WS10
MDF Board 10mm White Square 10"
$3.95