ZEN Bowl WHITE 460ml (50)
SKU: DC-ZENBO01BRAND: Martellato
100 x 118 x 70 mm H
100mm x 118mm x 70mm high
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-ZENBO01)
| SKU | DC-ZENBO01 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.008352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: INBX12-24-45
Insert for CCBOX12 -24 Holes 45mm (ea)
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
More From This Category
SKU: V-CHC-DCC-2.5
Premium DARK CHOC Compound Coins 2.5kg
$42.40
SKU: BG-WHBL435
Bloom Baking Cup WHITE (24pk)
$4.45
SKU: SP-RAINBOW
HUNDREDS OF RAINBOWS Handcut Toppers 55g
$9.75
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
sale
SKU: HN-5MM-BORDX
5mm Cachous BOURDEAUX RED 1kg Hatziyiannakis
$22.00 WAS $44.00
SKU: CB10-WS10
MDF Board 10mm White Square 10"
$3.95
SKU: CT3HLF
LOYAL Elite Anodised cake Tin Half Slab 12x16x3"
$42.75