ZEN CLEAR LID suits ZEN Bowls (50)
SKU: DC-ZENBO00CBRAND: Martellato
100 x 118 x 70 mm H
Clear Lid for All Zen Bowls
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-ZENBO00C)
| SKU | DC-ZENBO00C |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.008352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMOCO008
GREEK 50ml Dessert Cup (100)
$41.50
More From This Category
SKU: CT4R07
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 7" Round
$14.25
SKU: CMG10ROS
Colour Mill GLITZ Blend Edible ROSE GOLD 10ml
$5.65
SKU: 09OT616
MEDLEY SPRINKLES - PINK 65G
$4.50
SKU: SFD-WP15
Plain Wrapping paper 760X600 MM 15kg
$35.00
SKU: CT4R06
LOYAL / MONDO 4" DEEP Cake Tin 6" Round
$12.25
SKU: SP-PBASE
- Sprinks PAINT BASE MIX 15ml
$7.15