Colour Mill GLITZ Blend Edible SILVER 10ml
SKU: CMG10SILBRAND: Colour Mill
Reflecting light like the stars in the night sky, Colour Mill Silver Glitz Blend adds a magical atmosphere to any bake it graces. The perfect cool, light shade of grey serving as a neutral backdrop and effortlessly complementing a variety of other colours.
Bring a little bling to your baking with Colour Mill's gem in a jar, Glitz Blend. Designed to add that extra dazzle and delight to cupcakes, cookies, cakes and more. Made from food-safe ingredients, Glitz Blend guarantees your bakes will be a feast for the eyes and taste buds. So go ahead, sprinkle that sparkle!
(CMG10SIL)
| SKU | CMG10SIL |
| Barcode # | 9359940004403 |
| Brand | Colour Mill |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: V-CHC-DCC-2.5
Premium DARK CHOC Compound Coins 2.5kg
$42.40
SKU: KSCA0076
Katy Sue SMALL GEMS Silicone Mould
$19.95
SKU: BG-PMBL25BC
Bloom Baking Cup PASTEL MIX (25pk)
$4.45
SKU: KSCE0112
Katy Sue PRESENTS Silicone Mould
$25.00
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
SKU: CT4R09
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 9" Round
$19.65