JAPAN 47ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOJA001BRAND: Martellato
42mm dia x 43mm h Capacity 47ml
42mm x 43mm High
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOJA001)
| SKU | DC-PMOJA001 |
| Barcode # | 8029859096608 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMOCO008
GREEK 50ml Dessert Cup (100)
$41.50
SKU: DC-PMOLO001
LOVE Heart 100ml Dessert Cup (100)
$39.85
SKU: DC-PMOCU004
CUBO 58ml Dessert Cup (100)
$34.10
SKU: DC-PMOPE001
PENTA Dessert Cup 120ml (100)
$44.10
More From This Category
SKU: DC-ZENTR00
ZEN Tray CLEAR 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-ZENTR01
ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-PMOCO002
CUP Tapered 135ml Dessert Cup (100)
$48.65
SKU: DC-ZENBO00
ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-PMOLO001-C
LOVE Heart Lid - 100ml (100)
$22.50
SKU: DC-ZENTR02
ZEN Tray BLACK 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-PMOCO009
GREEK 120ml Dessert Cup (100)
$44.08
SKU: DC-PMOCU004
CUBO 58ml Dessert Cup (100)
$34.10