ZEN Tray BLACK 110 x 245mm (50)
SKU: DC-ZENTR02BRAND: Martellato
110mm x 245mm
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-ZENTR02)
| SKU | DC-ZENTR02 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.290m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.008352000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: KSCCS008
Katy Sue ROPE BORDER Silicone Mould
$25.00
SKU: SP-RAINBOW-5
HUNDREDS OF RAINBOWS Handcut Toppers 500g Bag
$59.00
SKU: DC-ZENTR01
ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: CT4R06
LOYAL / MONDO 4" DEEP Cake Tin 6" Round
$12.25
SKU: CT3HLF
LOYAL Elite Anodised cake Tin Half Slab 12x16x3"
$42.75
sale
SKU: HN-5MM-BORDX
5mm Cachous BOURDEAUX RED 1kg Hatziyiannakis
$22.00 WAS $44.00
SKU: KSCE0126
Katy Sue MINI JUNGLE LEAVES Silicone Mould
$16.95