Loyal Silicone Spatula/Scraper 22cm
SKU: LO-LS5220BRAND: Loyal Bakeware
Loyal Silicone Spatula 22cm
Loyal Silicone Spatula/Scraper is ideal for mixing, scraping and stirring
- Heat and Stain Resistant
- Will not absorb odours or flavours
- Steel core handle for extra strength
- Flexible
- Temperature resistant up to +260°C
- Dishwasher safe
- Food grade and BPA free
- LFGB and FDA Compliant
(LO-LS5220)
| SKU | LO-LS5220 |
| Barcode # | 9341671006764 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.000312000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SP-NESTJUG
Jug with Nesting Measuring Cups and Funnel
$17.95
SKU: EA-10HOLEP
Paint Palette 10 Hole - Sweet Sticks
$3.80
SKU: LO-LP280RP
Loyal Silicone Pastry Brush 28cm
$9.10
SKU: LP0341RP
Loyal Rolling Pin with Guides 23cm
$9.95
SKU: LO-LS5260
Loyal Silicone Spatula/Scraper 28cm
$9.95
SKU: CCSCCFCL-HO5P
Cake Craft Handheld Steamer Pink
$40.85
SKU: LP0139RP
Loyal Rolling Pin with Guides 50cm
$28.95
SKU: CK-2349
CK Small Lustre Dust Spray Pump
$5.95