Loyal Candy and Deep Fry Thermometer
SKU: LO-LTC1002BRAND: Loyal Bakeware
Loyal Candy/Deep Fry Thermometer
Waterproof
Stainless steel body and probe
Dishwasher safe
Easy read dial
Safety clip
Waterproof
Range +40°C to +220°C / +100°F to +400°F
(LO-LTC1002)
| SKU | LO-LTC1002 |
| Barcode # | 9341671007082 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: HA-LBT10RP
Easy Ties Loyal 10 Pack
$6.50
SKU: CCSCCFCL-HO5P
Cake Craft Handheld Steamer Pink
$40.85
SKU: LO-LP280RP
Loyal Silicone Pastry Brush 28cm
$9.10
SKU: EA-10HOLEP
Paint Palette 10 Hole - Sweet Sticks
$3.80
SKU: CK-2346
CK Large Lustre Dust Spray Pump
$6.95
SKU: LO-LFL130RP
Loyal Flower Lifter
$3.65
SKU: LO-LP45635
Loyal 140mm Cream Horn Mould Stainless Steel
$2.50
SKU: LO-LS5280
Loyal Silicone Spoon Spatula 28cm
$9.90