-
Used for sifting flour and other dry ingredients
- Easy squeeze action on handle
- To clean, turn upside down, tap firmly to remove any particles and wipe with a dry cloth
- Do not submerge in water
(LO-LP37003)
| SKU | LO-LP37003 |
| Barcode # | 9341671007259 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000810000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMO07.00
TRIANGLE 175ml (100pcs) Dessert Cup
$43.05
SKU: DC-PMOCO014
SOFT ICE Sundae 105ml Dessert Cup (100)
$37.80
SKU: LO-LTD0004
Loyal Digital Waterproof Thermometer
$13.90
More From This Category
SKU: LP0341RP
Loyal Rolling Pin with Guides 23cm
$9.95
SKU: EA-10HOLEP
Paint Palette 10 Hole - Sweet Sticks
$3.80
SKU: LO-SB200192
Syrup Soaking Bottle 1 litre - Scneider
$21.95
SKU: CK-2349
CK Small Lustre Dust Spray Pump
$5.95
SKU: LP0139RP
Loyal Rolling Pin with Guides 50cm
$28.95
SKU: LP53500
Loyal Cake Saw Leveller Stainless Steel Heavy Duty
$385.00
SKU: CCSCCFCL-HO5P
Cake Craft Handheld Steamer Pink
$40.85
SKU: LO-LP45635
Loyal 140mm Cream Horn Mould Stainless Steel
$2.50