Sponge Brush - 2 pack
SKU: EA-SBRUSH2BRAND: Sweet Sticks
Sweet Sticks Sponge Brush - 2 Pack
Sponge brushes are great for larger areas and especially when working with fondant, buttercream or royal icing.
Simply dip your brush into your paint and paint away!
To wash, run brush under hot soapy water.
(EA-SBRUSH2)
| SKU | EA-SBRUSH2 |
| Brand | Sweet Sticks |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000010000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SC-FPB3
Fine Sugarcraft Brush SIZE 3 by Sugar Crafty
$3.95
SKU: EA-FFPINK
EA Sweet Sticks Metallic Fairy Floss Pink 15ml
$8.45
SKU: SC-FPB5
Fine Sugarcraft Brush SIZE 5 by Sugar Crafty
$3.95
SKU: EA1002
Edible Art Sweet Sticks Colour Metallic 8 Pack
$54.00
SKU: EA1000
Edible Art Sweet Sticks Primary Colour 8 Pack
$54.00
SKU: EA-1203
EA Shawna McGreevy Navy Blue 15ml
$7.15
SKU: EA1051
Edible Art Sweet Sticks Black 15ml
$7.15
SKU: EA-BRWN
EA Sweet Sticks Brown 15ml
$7.15