Loyal Silicone Spoon Spatula 28cm
SKU: LO-LS5280BRAND: Loyal Bakeware
Loyal Silicone Spoon Spatula 28cm
Loyal Silicone Spoon Spatula is ideal for mixing, scraping and stirring
- Heat and Stain Resistant
- Will not absorb odours or flavours
- Steel core handle for extra strength
- Flexible
- Temperature resistant up to +260°C
- Dishwasher safe
- Food grade and BPA free
- LFGB and FDA Compliant
(LO-LS5280)
| SKU | LO-LS5280 |
| Barcode # | 9341671006788 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.000434000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: HA2050
Eye Dropper 2 Pack
$4.35
SKU: LO-SB200192
Syrup Soaking Bottle 1 litre - Scneider
$21.95
SKU: LO-LP37003
SIFTER 3 Cup
$9.65
SKU: EA-10HOLEP
Paint Palette 10 Hole - Sweet Sticks
$3.80
SKU: LP0341RP
Loyal Rolling Pin with Guides 23cm
$9.95
SKU: CCSCCFCL-HO5P
Cake Craft Handheld Steamer Pink
$40.85
SKU: LP0139RP
Loyal Rolling Pin with Guides 50cm
$28.95
SKU: HA6020
Fondant Cutter and Embosser
$6.00