Loyal Flower Lifter
SKU: LO-LFL130RPBRAND: Loyal Bakeware
Perfect for Lifting and Placing Flowers
FLOWER LIFTER
The LOYAL Flower Lifter is perfect for lifting and placing icing and buttercream flowers which have a base onto a cake or surface without damage.
Plastic food grade material
Size approx: 13cm
(LO-LFL130RP)
| SKU | LO-LFL130RP |
| Barcode # | 9341671009635 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000378000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LS5260
Loyal Silicone Spatula/Scraper 28cm
$9.95
SKU: HA2050
Eye Dropper 2 Pack
$4.35
SKU: GL5200
Metallic Paint Sponge Easy Cover
$8.45
SKU: CCSCCFCL-HO5P
Cake Craft Handheld Steamer Pink
$40.85
SKU: LO-SB200192
Syrup Soaking Bottle 1 litre - Scneider
$21.95
SKU: CK-2349
CK Small Lustre Dust Spray Pump
$5.95
SKU: LO-LSB500
Soaker Bottle LOYAL 500ml
$7.35
SKU: HA-LBT10RP
Easy Ties Loyal 10 Pack
$6.50